MERCEDES-BENZ İSTANBUL MODA HAFTASI

İşte yiğitler çıktı meydane her biri birbirinden merdane!

Gezdik,gördük,geldik.İstanbul Mercedes Benz Moda Haftasının kendimizce özetini gidemeyenler ve merak edenler için paylaşmaya çalışıyoruz.Eğer Koyu renkli isimlerin üzerilerine tıklarsanız defilelerin instagram hesaplarına girerek ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Afffair adlı koleksiyonla açılan Moda Haftası 1. gün Deniz Berdan , Selim Baklacı ve Niyazi Erdoğan gibi isimlerin koleksiyonlarıyla devam etti. Raisa & Vanessa şovunu da unutmamak gerekir. Biz artık baskı modasından sıkılmaya başlasak da DB defilesi renkli kombinleriyle dikkatimizi çekti. Niyazi Erdoğan’ın her sene daha da gelişen koleksiyonu günün akılda kalanıydı.

2. güne Benan Bal damgasını vurdu diyebiliriz. Erkek modasına ait koleksiyonların ağırlıkta olduğu 2.gün de dikkatimizi şapka tasarımcısı Merve Bayındır‘ın koleksiyonundan alamadık.Emre Erdemoğlu‘nun defilesinden kaliteli kumaşlar ve Tülin Şahin etkisi gayet başarılıydı. Gece Adam In Town partisi ile sona erdi . Neredeyse İstanbul da ki tüm simaların olduğu parti Moda Haftasının en eğlenceli zamanlarından biriydi.

3. gün ise Özlem Kaya‘nın dönem kadınları , yeşilleri, siyahları, kırmızıları ve uzun eldivenleri bizi mest etti. Erkek modası neredeyse her güne damgasını vururken Giray Sepin‘in koleksiyonundaki her parça için podyuma atlamamak için zor tuttuk kendimizi. Özellikle Trençkotların hayranı olduk Timuçin Coşkun imzalı çantalar halen rüyalarımıza giriyor.Biz kürk çok sevmesek de Nazlı Soylunun  Laidy Faith markasının  kombinleri gayet başarılıydı.Hande Çokrak‘ın galaksiler arası bizi dolaştırdığı Maid in Love markasının koleksiyonu günün en heyecan verici defilelerinden birisiydi.(Mudo için hazırladığı kapsül koleksiyonu da unutmadan not edelim.)

4. günde  Nedo by Nedret Taciroğlu ile ilk tanışmamızın olduğu defiledeki  kıyafetlerdeki ince işlemelere ve kumaşlarına hayran kaldık. Mehtap Elaidi nin Spice koleksiyonu yılların birikimini ortaya serer gibiydi. Kullandığı kadifeler, tüy detaylar çok başarılıydı.Zeynep Tosun ise yorum yapamayacağımız kadar asil ve ışıltılıydı. Bazı defileleri kaçırsak da Tanju Babacan‘ın Red Beard koleksiyonu Önder Özkan ve Belma Özdemir‘in mini defilesi kulağımıza gelenlere göre gayet eğlenceli geçmiş.

5. gün Burçe Bekrek‘in farklı kesimlerdeki kumaşları aklımızda kalanlardan oldu. Zeynep Erdoğan‘ın aşk ormanındaki yürüyüşüne hayran kalmamak elde değil. Mercedes Benz in desteklediği tasarımcılardan Gülçin Çengelve David Catalan‘ın ortak yaptığı defileyi not ettik iki tasarımcıyı da araştırıp sizlerle tanıştırmak da kararlıyız.

In-Season başlığı altında Cumartesi günü de devam eden etkinlikte Ezgi Bozkurt ve Buse Uğur‘un yarattığı 5th Position adlı mayo ve bikini markasının defilesi için Antrepo 7 deydik. Porsche Design ve M Missoni‘ninde defileleri ile İstanbul Moda Haftası sonlanmış oldu. Tüm bu hafta boyunca bizlere ev sahipliği yapan Lounge‘ında kahveleri, içkileri ve aperatifleriyle bizi konuk eden güler yüzlü çalışanları ile Mercedes Benz‘e teşekkür etmeden olmaz tabi defilelere damgasını vuran mavisi ile Uludağ Premium‘u da unutmamak gerekir.                                                     

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s