OKUMAKTAN KEYİF ALACAĞINIZ 5 KİTAP ÖNERİSİ

Küçük Prensi hepinizin okuduğunu düşünüyoruz !

Size okuyup zamanın hızla geçmesini sağlayacak aynı zamanda hayatla alakalı güzel deneyimler yaşatacak 5 kitap önerisi sunuyoruz. Bize okuduğunuz kitapların fotograflarını ve eleştirilerini #eatwearshare etiketi altında instagram vefacebook aracılığı ile  ulaştırabilir sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz.

1)Emrah Serbes – DELİDUMAN

 Emrah Serbes’i, Behzat Ç. maceralarının ilki Her Temaz İz Bırakır’la tanıdık. Sonrasında yine bir Behzat Ç. macerası geldi. Emrah Serbes Gezi’nin akıllarda kalan karelerinin, konuşmalarının, hareketlerinin içinde yer aldı hep. Yeni romanı Deliduman’da da on yedi yaşındaki kahramanı Çağlar İyice ile birlikte Gezi Parkı Direnişi’nin unutulmaz günlerine götürüyor bizi . Küçük bir taşra kasabasından başlayıp İstanbul’a uzanan hikâyede yazar; riyakâr dünyalara, imar ve sermaye açgözlülüğüne, anıların yok edilişine isyanı resmediyor.

2) Gabriel Garcia Marquez – KIRMIZI PAZARTESİ

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya’da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli. Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.

3) George R. Martin – GAME OF THRONES ( TAHT OYUNLARI)

Yeni sezonun başlamasını aylar kala dizinin tutkunları ve başlamak isteyenler için çok başarılı bir kaynak niteliğinde.Taht Oyunları, George R. R. Martin ve fantastik romanların bir başka ustası Daniel Abraham tarafından romanın aslına sadık kalınarak uyarlandı ve Tommy Patterson’un olağanüstü çizgileriyle görsel bir şölene dönüştürüldü. Her karesi bir poster niteliğinde olan çizgilerle Taht Oyunları’nı keyifle okuyacak ve kitaplığınızda yıllarca saklayacaksınız. Taht Oyunları hayranları ve çizgi roman hayranları için tam bir hazine.


4) Donald Spoto – GRACE KELLY

Hollywood’un en yetenekli ve güzel kadınlarından Grace Kelly’nin baş döndürücü kariyeri, dünyanın en sevdiği prenseslerden birine dönüşmesinin hikâyesi, Donald Spoto’nun müthiş becerisiyle ilk kez bu kadar özenle kaleme alınıyor. Spoto, Prenses’in ricasıyla biyografiyi yazmak için onun ölümünden sonra yirmi beş yıl bekledi. Şimdi Grace Kelly Biyografi, Prenses’in özel hayatını, sevdiği erkekleri, sevmediklerini ve bu masalsılığın ardındaki gerçekleri büyük bir içtenlikle gözler önüne seriyor.

5) Orhan Pamuk – KAFAMDA BİR TUHAFLIK

Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatlarını hikâye ediyor. Bazı kesimler kitap için yapay bir dil kullandığını söylese de okunmasında zarar olmayan kitaplardan biri olduğunu düşünüyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s