FİLMEKİMİ BAŞLIYOR

Mart kapıdan Ekim sinemadan baktırır !

Kış aylarını çok sevmem evden de pek çıkmam gerekmedikçe. Ama İksv filmekimi sosyalleşmem için güzel bir bahane oluyor hayatımda. Filmekimi gösterim listesi ve filmleri açıklandı ben de kendi favorilerimi belirledim, sizinle de paylaşmak istedim. Sizin favori filmleriniz hangisi ?

14-filmekimi

THE LOBSTER

Köpek Dişi filmiyle hayran kaldığım Yorgos Lanthimos!un kendi ülkesi dışında çektiği ilk film olan The Lobster bekâr olmanın yasadışı olduğu, bu suçu işleyenlerin, seçtikleri bir hayvana dönüştürüldüğü bir dünyada geçiyor.

IMG_2135.CR2

the_lobster_posters-xlarge

YENİ AHIT

”Tanrı yaşıyor, hem de Brüksel’de bir apartmanda. Ama pek huysuz bir adam; karısıyla kızına pek kötü davranıyor. Masum kızı hakkında pek az şey biliyoruz aslında: Kendisi 10 yaşında, adı da Ea. Bir gün, tahammülü tükenince, Ea babasının en büyük sırrını, yani dünyadaki herkesin öleceği tarihi SMS’ler yollayarak ifşa eder. Ardından da evden kaçıp altı yeni havari bulmaya karar verir.” Filmin künyesindeki bu yazı benim izlemek için sabırsızlanmamı sağladı. Daha önce Bay Hiçkimse filminden tanıdığımız yönetmenin bu filmi de muhakkak izlenmeli.

poster1_frbrand-new-testament

THE WITCH

İnsanlık tarihinin en karanlık dönemlerinden biri olan cadı avlarından esinlenen film inançlarına sıkı sıkıya bağlı bir ailenin başına gelen kötü olayları inançlarına bağlaması sonucu gelişen olayları anlatıyor. Gerilimi yüksek bir film olduğunu düşündüğüm The Witch korku sevenler için ideal bir seçim olabilir.

THE-WITCH-poster-691x1024 the-witch-review

GENÇLİK

Mizahi bir anlatıma sahip olan film besteci Fred ve yönetmen Mick’in hayatından kesiti anlatıyor. Bir spada geçen ve yaşlılığın getirdiği sorunları ve iki arkadaşın hayatını anlatan film güzel vakit geçirmek için iyi bir seçenek olabilir.

youth_doc120.indd -1

MARGUERITE

Aslında parayla saadet olmasa da nasıl bir yerlere gelinebileceğini komik bir dille anlatan film 1920 lerde Paristeki bir şatoda geçiyor. Arya söylemeyi seven ancak detone olan bir zenginin sergilediği performansın sonunda bir gazetecinin dalga geçmek amacı ile yazdığı övgü dolu bir yazının sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

tumblr_nt2exaNwvi1qbehhto1_r1_500

LONDON ROAD

London Road, 2006’da Ipswich’te beş genç kadın canice öldürüldüğü “Suffolk Canisi” cinayetlerinin yankılarını ve etkilerini ele alıyor. Müzikali de yapılan film müzikal tadında geçiyor. Seri katil filminin gülerek izlenebileceği ender örneklerden birisi olan London Road izlemeyi beklediğim filmlerden biri.

Poster

crop_KP_194027_1200x720

CAROL

Suç ve gerilim romanlarının yazarı Patricia Highsmith’in kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı romanın filmi iki tutkulu kadının aşkını anlatıyor. Cate Blanchett’in adının bile izlemek için geçerli bir sebep olduğu film muhakkak izlemek istediklerim arasında.

Carol-postercarol-cannes-film-festival-3

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s