KİTAP ÖNERİLERİ

1 ) Ahmet Ümit – Elveda Güzel Vatanım

elveda-guzel-vatanim

Yazarın tüm kitapları gibi bu kitabını da seveceğinize inanıyorum. Kullandığı dil olayları anlatışı baştan sona sizi olayların içine çekecek. Tarihçi titizliği ile ele alınan İttihat ve Terakkinin 20 yılını anlatan bu roman sadece tarih severlerin değil polisiye roman tutkunlarının da isteklerini karşılayacak cinsten olmuş. İlk baskısının 250.000 olduğu ender kitaplardan olan Elveda Güzel Vatanım hakkında Ahmet Ümit’in dediği ele aldığı dönemin günümüz Türkiye’sine benzediğini ve en tehlikelisinin içimizdeki faşistler olduğunu belirterek “Çünkü en yıkıcı onlar, şiddeti olağan hale getiren de onlar…” demeci belki sizi de merak duygusuna iter.

2 ) Ferzan Özpetek – Sen Benim Hayatımsın

9789750727733_1_org

Daha çok , o güzel filmlerinden tanıdığımız Ferzan Özpetek İstanbul Kırmızısından sonra ikinci kitabı ile yine raflarda yerini aldı. Benim için Kitabın en güzel yanı aile kavramını ele alış biçimi oldu. Yaşamından kesitlerin bulunduğu romanda aşkı sonuna kadar hissediyorsunuz.

3 ) Göknur Gündoğan – Aradaki 7 Fark

98d283df-2c44-48b6-b4d2-22ac9377ad52

Romanlarda çok da alışık olmadığımız bir tarz kullanan yazar, kitabında yazılarını fotoğraflarla birleştirerek zengin bir kaynak sunuyor. Yedi farklı öykünün anlatıldığı içinde ayrılık, unutuluş, ölüm gibi konuların bahsedildiği bu romanda mizah etkisini korumaya devam ediyor.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s