POKEMONGO

Poke toplarınız hazır ise yazıyı okumaya başlayabilirsiniz.

Hatta bu yazıyı topladığını yumurtaların kuluçkadan çıkması için gereken yürüyüşü yaparken okumanız size zaman kazandıracaktır . Ne demişler Gott cath them all ( hepsini yakalamak gerekir)

İlk önce malesef oyun halen ülkemizde indirilemiyor ama bunun da tabiki çaresi var şöyleki ; ilk önce buradan programı telefonunuza yüklüyorsunuz , sonrasında Ayarlar->Genel->Aygıt Yönetimi->Sonra Güven seçiyor ve oyunu kullanmaya başlıyorsunuz.

Şimdi gelelim oyun hakkında küçük tüyolara;

Öncelikle ayarlar bölümünden sesleri kısıp batterysave yaparsanız üzerine de Pokemon yakalam esnasında beliren seçenekten AR modunu açarsanız şarjınız daha uzun süre gidecektir.Çünkü en çok şikayet edilen şey telefon şarjının hızlı bitmesi.Nedir bu AR derseniz de pokemon yakalarken gerçeklik hissi vermek için bulunduğunuz ortamdaymış gibi gözükmesi yerine programın kendi sanal ortamında oynamanızı sağlıyor, yani çok da bişi kaybetmiyorsunuz ikisini de deneyin görün.

pokemon-go-peligroso

İlk 5 tur pek de bir şey olmuyor, ne savaş yapabiliryosunuz ne de yüksek enerjili ( CP ) Pokemonlardan bulabiliyorsunuz. Bunun içinde bolca gezin ve gördüğünüz her Pokemonu yakalayın 1den fazla aynısından olması sorun değil çünkü ileride Pokemonlarınızı geliştirmek için Stardust a ihtiyacınız olucak bunu da bu yolla elde edebilirsiniz.

Elinizde aynı Pokemondan fazla olmasını istemiyorsanız fazla olanları sonrasında Profosere Gönder butonuyla yollayabilir karşılığında o Pokemona ait 1 adet şeker alabilirsiniz.Tabi aynı Pokemondan yakalamanın bir de kötü yanı var o da Poketopunuzun zamanla biticek olması.

pokemon-go-map-and-avatar

Poke Top kazanmak içinde ayaklara kuvvet diyoruz ve Pokestop dediğimiz harita üzerinde işaretli alanları bulup ziyaret ederek poketop sayımızı arttırıyoruz. Aynı noktadan her 5dk da bir tekrar obje kazanabilirsiniz.

Haritanın sağ altında bir şerit var onun görevi ise size yakın olan Pokemonları göstermek. Mesafe olayını da o şeritteki Pokemonların yanında ayak izlerinden anlıyoruz ne kadar çok ayak izi o kadar uzak pokemon demek.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s