KİTAP ÖNERİLERİ

İşte Benim Stilim bitmiş Survivor da bitmek üzereyken size kaçırılmayacak bir fırsat sunmak istedim ve hepsini daha bitirmemiş de olsam okumaya başladığım ve sırada bekleyen favori kitaplarımı paylaşmak  istedim.

1 ) Bazen Olmaz : Başarısızlık Hikayeleri / Özlem Gürses Tatar

bazenolmaz-3d

Çok güzel bir yerden yakalayarak kurgulanıp yaşanmış olayların anlatıldığı güzel bir kitap. Kronik Kitap yayın evinden basılan gazeteci Özlem Gürses’in hazırladığı, fotoğraflarını Muhsin Akgün’ün çektiği “Bazen Olmaz”da Türkiye’nin iş, spor ve sanat dünyasından kanaat önderleri olan çok değerli 10 isim, yaşamlarının en travmatik, en sarsıcı başarısızlık hikayelerini açıklıyor.Başarılarıyla tanıdığımız isimlerin aslında bazen de başarısız olduklarını ancak hatalarını nasıl olumluya çevirdiklerinin hikayesi bu kitap. Gerçi Arda için aynı şeyi söyleyemeyecek olsamda bence en kısa zamanda alınıp okunası olduğunu düşünüyorum.

“Bazen Olmaz…”la ilgili çok özel fotoğrafları, kitaptaki 10 ismin özet açıklamalarını, video kayıtlarından derlenmiş kısa filmleri ve tanıtım filmini kitabın web sitesinde bulabilirsiniz.

2 ) Resimli Aşk Ansiklopedisi / Özlem Karakurt

www.dogankitap.com.tr

Başlamak için yaz tatilini beklediğim güzel gözüken bir kitap. Daha ilk başta kapağıyla beni etkileyen bu kitap hatta yazarın deyimiyle ansiklopedi hepimize aşkı tekrar hatırlatıyor, “Çok da ciddiye almayalım yaşadıklarımızı. Herkesin benzerlerini yaşadığını bilelim” diyor.

3 ) Markethink ya da Farkethink / Uğur Batı

markethink-urun-1

Hepimizin sosyalmedyacı olduğu ne bulsa intertte farklı kaynaklarda satmaya çalıştığı bu dönemde okuluna gitmeden pratik şekilde bilgi sahibi olunabilecek güzel bir kitap.Neden yaşanmışlıklardan ders alıp hedef kitlenizle duygusal bağlantı kurmanız gerektiğini çok net anlatmakta. Uğur Batı, bir iletişim profesyoneli olarak elde ettiği birikimi bir akademisyen uzmanlığı ve duyarlılığıyla harmanlayarak bu alanda yepyeni ufuklar açıyor hepimize.

4 ) Dedemin Bakkalı / Şermin Çarkacı

9599296667698

Şermin Çarkacı’nın çocukluğunda kendi dedesinin bakkalında yaşadıklarını kaleme aldığı çocuk kitabı olsada bence yetişkinler için daha uygun bir kitap olduğunu söylemem gerekiyor. Toplu taşımada ayak üstü okunası eğlenceli çerezlik bir kitap. Çocuklar için yalanı biraz eğlenceli yapılması gereken bişi gibi gösterebileceğini düşünerek sizin kontrolnüzde çocuğunuza ya da küçüklere okuyabilirsiniz.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s